Profesyonel MAVALA Manikürü

Mavala manikürü, adını oje ve tırnak bakımı ile ilgili bir marka olan Mavala'dan alan özel bir manikür tekniğidir. Mavala manikürünün özelliği, kesici makaslar kullanmadan, tek kullanımlık tahta çubuklarla tırnak etlerinin itilmesiyle yapılan, dolayısıyla manikür aletlerinden hastalık bulaşması ihtimali olmayan, sağlıklı bir manikür türüdür. Mavala Manikürü, adını kendi markasından alır.


1. MAVALA YUMUŞAK veya ÇOK YUMUŞAK (asetonsuz) OJE ÇIKARICI ile ıslatılmış bir pamuğu tırnağınıza birkaç saniye bastırın.  Oje çözüldükten sonra tek hareketle tırnağınızı silin.  Diğer tırnaklarınız için tekrarlayın.  Kenarlardaki inatçı ojeler, pamuk kaplı bir MANİKÜR ÇUBUĞU’ nun Oje Çıkarıcı ile ıslatılmasıyla veya DÜZELTİCİ ile çıkarılabilir.

2. Tırnaklarınızı TÖRPÜ ile biçimlendirin.  Törpüyü hafif açılı tutarak tırnakların kenarlarından ortasına doğru hafif hareketlerle sürün.  Köşelerin yumuşakça kıvrılmasını sağladıktan sonra pürüzlü yer kalıp kalmadığına bakın.  Tırnakları çok derin törpülememeye dikkat edin, aksi halde zayıflatırsınız.  Ardından, tırnaklarınızı 2-3 kez yukarıdan aşağıya ve bir o kadar da aşağıdan yukarıya törpüleyerek üç katmanı birbirine “kaynatın”.

3. Tırnağınızın çevresine TIRNAK ETİ ÇIKARICI sürün.  Tırnak etlerini, pamuk kaplı bir MANİKÜR ÇUBUĞU ile çok bastırmadan geri itin ve düzgün bir şekil oluşturun. 

Ellerinizi iyice yıkayın ve tırnaklarınızı yumuşak bir fırçayla fırçalayın.  Tırnak yüzeyinde yağlı bir katman olursa oje tutmayacaktır.  Tırnaklarınızı kurutun ve istiyorsanız yüzeyini güzelleştirmek için TIRNAK ZIMPARA KİTİ ile pürüzsüzleştirin.

4. Tırnaklarınız yumuşaksa veya kolay kırılıyorsa, MAVALA SCIENTIFIQUE tırnak sertleştirici sürmenin tam zamanı.  Cildinize veya tırnak etlerine değmemesine dikkat edin.  Oje sürmeden önce iyice nüfuz etmesini bekleyin.  Ayrıca, ince ve zayıf tırnaklara fiziksel koruma sağlayan NAIL SHIELD veya pürüzlü yüzeyleri düzelten TIRNAK ÇUKUR DOLGUSU kullanabilirsiniz.

5. Dördüncü maddedeki ürünleri kullanmayacaksanız, tırnağınıza MAVALA 002 Koruyucu Ön Cila sürün.  Kırılgan tırnaklar için DESTEKLEYİCİ ALT TABAN kullanabilirsiniz.  İki ürün de tırnakları ojenin pigmentlerinden korur, ojenin daha uzun süre dayanmasını sağlar ve manikürünüzün ömrünü uzatır.

6. MAVALA, tüm zevklere uygun oje çeşitleri sunmaktadır. 

Ojenin kıvamını korumak için, kullanmadan önce çalkalayın.  Daha iyi tutunması için ojeyi iki ince katman halinde sürün.  Önce tırnağın ortasına sürün, ardından kenarları doldurun.  Oje koyulaşmışsa, sürmeden 20 dakika önce MAVALA İNCELTİCİ ekleyerek oje kıvamını normale getirin.  Manikür hatalarını gidermek için DÜZELTİCİ kullanın.

7. Ojenizi dökülme ve soyulmadan korumak, rengine benzersiz bir parlaklık vermek için bir kat COLORFIX sürün. 

Son olarak süreceğiniz bir kat MAVADRY oje kurutucusu, ojenin bir dakikada kurumasını sağlayacak ve rengini güzelleştirecektir. 
 
                   
  İNSAN KAYNAKLARI BİZE YAZIN BAYİLİK BAŞVURUSU E-BÜLTEN ÜYELİĞİ İLETİŞİM